מטבח חוץ לגינה – כך תשדרגו את הגינה שלכם

 

באמריקה כבר מבשלים שנים בצורה הצורה הזו. בארץ הטרנד רק התחיל, אך הספיק לצבור תאוצה: הוספת מטבח נוסף על זה שנמצא בבית – הממוקם דווקא בגינה. מטבחי החוץ הראשונים החלו כגרסאות מפוארות ומרשימות יותר של המנגל – אותו ברביקיו אמריקאי ששימש לצלייה של בשרים ודגים על הגז או על האש.

אט אט נוספו אלמנטים נוספים מהמטבח כמו כירות חשמליות או כירות גז, כיור לשטיפת הכלים והידיים ואפילו מקרר נירוסטה המשלים את פינת הבישול, ומאפשר לאחסן קרח ושתייה קלה או בשרים שעדיין לא מצאו את דרכם לגריל.

אירוח בגינה ברמה אחרת

מטבח חוץ בגינה מאפשר לכם להיות במרכז העניינים ולהפוך יום בו יושבים עם המשפחה המורחבת למנגל, לסעודת גורמה אמיתית המשלבת גם מנות המבושלות בזמן אמת, מבלי שתצטרכו לעזוב את האורחים אפילו לרגע אחד כדי לבשל במטבח.

השתייה הקלה מוגשת קרה יותר, הקרח מוגש ישירות מהמקרר, ויש המהדרים ומוסיפים אפילו דלפק או מעין בר למטבח החוץ, והגינה הופכת לקלאב סטייל אנטליה או החוף באיביזה.

האוכל הרבה יותר טעים כשמריחים אותו מקרוב

בוודאי מוכרת לכם התחושה הנפלאה הזו: אתם עוברים על יד מסעדת בשרים איכותית והריח מתפשט החוצה אל הרחוב, ואתם יכולים כמעט לטעום על קצה הלשון את המנות שבמטבח. נסו לדמיין את ארוחת הצהריים הבאה שאתם מגישים בגינה, כאשר המנות המהבילות מבושלות לעיני האורחים שלכם.

גני אירועים כבר עלו מזמן על הטרנד הזה והוציאו את המטבח החוצה, המנות כבר אינן מחכות לאורחים על שולחן הבופה, אלא האורחים ממש רואים את השף בפעולה. הפעם אתם יכולים לחבוש את הכובע ואת הסינר ולהפתיע את האורחים שלכם בארוחה מעשה ידיכם, המבושלת לעיניהם מתחת לכיפת השמיים.

אפשרויות עיצוב שונות למטבחי החוץ בגינה

מטבחי החוץ כבר מזמן אינם מוגבלים לנירוסטה בלבד. ניתן לשלב בהם חיפוי של אבן טבעית או של שיש, לעצב טקסטורות שונות המתקשרות לעיצוב החיצוני של הבית או לריהוט הגן, או להשתמש בסגנון עיצובי דומה לריצוף הגינה – הכל כיד הדמיון הטובה עליכם.

למטבח החוץ אפשר גם להוסיף אביזרים דקורטיביים שונים המשדרגים את מראהו, כמו פסלונים, אגרטלים המכילים פרחים טבעיים או מלאכותיים, ואפילו ארונות זכוכית או מראות, ההופכות את מטבח החוץ למתחרה של ממש למטבח הביתי.

לסיכום, נגלה לכם סוד קטן: גם אם אתם מתגוררים בדירה רחבת ידיים, ולא בבית פרטי או בדירת גן, עדיין תוכלו לשלב מטבח חוץ בעיצוב שלכם. מטבחי החוץ הגיעו היום גם למרפסות גדולות, ומאפשרים לכם לבשל בכיף לאור השמש.

 
 

באמריקה כבר מבשלים שנים בצורה הצורה הזו. בארץ הטרנד רק התחיל, אך הספיק לצבור תאוצה: הוספת מטבח נוסף על זה שנמצא בבית – הממוקם דווקא בגינה. מטבחי החוץ הראשונים החלו כגרסאות מפוארות ומרשימות יותר של המנגל – אותו ברביקיו אמריקאי …

לפרטים נוספים צרו קשר