גינה מעוצבת – כך תעשו זאת נכון

 

בית עם גינה פרטית צמודה ומטופחת היא משאת נפש של ישראלים רבים – ישנם כאלו אשר יעדיפו בית בודד אבל אחרים גם יסתפקו בבית דו משפחתי או בדירת קרקע עם יציאה לגינה או לחצר. ניתן לראות בתים רבים כאלו באזורים כפריים, בשכונות שונות בערים ובישובים נוספים. בבתים כאלו הגינה הינה חלק בלתי נפרד מהקומה התחתונה, ולרוב, יוצאים אליה מהסלון.

גינה היא מקום נהדר לבילוי וניתן לעשות זאת בכל ימות השנה. בדרך כלל, היא מנוצלת בחודשים החמים אבל בהחלט ניתן להקים בה מתקנים לשימוש בחודשי החורף ובימים קרים. מעצבי גינות מוכשרים יודעים לתכנן את הגינה על מנת שתהיה יפה, נעימה ופונקציונאלית.

ירוק ופורח מסביב

בלב כל גינה נוהגים לשתול דשא וגודלו יהיה, לרוב, תלוי בגודל הגינה. דשא ירוק מאפשר לדיירי הבית ולאורחיהם שפע של פעילויות בהם: משחקים, שיזוף על שמיכות פרוסות, אירוח וכדומה.

סביב הדשא נוהגים לשתול צמחייה מסוגים שונים. רבים אוהבים לשתול שיחים גבוהים סביב כל החצר וניתן לבחור שיחים נאים מאוד שמשמשים גם כגדר חיה. ניתן להוסיף עצים שונים כולל עצי פרי שמספקים צל ופירות, ניתן להקים עליהם נדנדות לקטנים, ערסלים וכיוצא בזה.

לכל המגוון הירוק הזה מוסיפים פרחי עונה שונים ואלו מוסיפים צבעוניות, ריחות, והרבה קסם. בגינות רבות מבקשים הבעלים לבנות בריכת דגים שמוסיפה מימד מיוחד ונוסף. בריכת עם דגי זהב ועם תאורת לילה מוסיפה הרבה רוגע למתבונן בה.

גינה מעוצבת

ריהוט ועיצוב כולל

בכל גינה קיימים משטחי דריכה שניתן להקימם מסוגי חומר שונים – ישנם משטחי דריכה קשיחים שעשויים מאבן לסוגיה, מעץ, ממתכת ועוד. כמו כן ניתן לשלב משטחי טוף, חצץ, שבבי עץ וכדומה.

גם פרגולות יכולות להוסיף רבות לכל גינה והן תשרתנה היטב את המבלים בה בימי קיץ לוהטים. מי שיש ברשותו גינה גדולה ורוצה להשקיע יכול לבנות בריכת שחייה עם משטחי דק ועליהם להניח רהיטי קיץ מתאימים לשיזוף ובילוי קיצי.

ניתן גם לבנות גשרים מעל לבריכה וכן שבילי עץ. בגינה גדולה שכזו נשלב גם ריהוט גינה וגן מעוצב בהתאם החל ממערכות ישיבה ופינות אוכל המותאמות לסביבה חיצונית וכן שמשיות ואמצעי הצללה אחרים.

אור מעל הכל

נושא התאורה לגינה הינו נושא רב חשיבות וניתן למצוא סוגי תאורה רבים שיוסיפו רבות לקסם ולאווירה של הגינה בשעות החשיכה: קיימות כיום תאורת חומות מיוחדת, תאורת ספוטים אשר יאירו אלמנטים שונים בגינה, תאורת שטח שנועדה להפעלה בעת אירועים, תאורת אווירה, תאורת בריכה ועוד. בנוסף קיימים שפע של מתקני תאורה ומנורות מסוגים שונים כולל לדים צבעוניים ועוד.

בעלי גינות ירצו לעצב את הגינות על פי טעמם, צרכיהם ותפישתם. יהיו אשר ירצו גינה מעוצבת לפרטי פרטים שתכלול פסלים ופריטים רבים אחרים, ויהיו כאלו שיעדיפו גינה משופעת בצמחייה, פראית ככל האפשר עם מינימום הכרחי של מתקנים נלווים.

 

לפרטים נוספים צרו קשר