מוצרי הצללה: לא קונים בלי שבודקים

 

פתרונות הצללה רבים נרכשים כלאחר יד, ללא תשומת הלב הדרושה לנתונים הבסיסיים הנדרשים מהם. בין שאתם זקוקים למוצרי הצללה לחצר או לעסק, כדאי מאוד לוודא מספר פרמטרים חשובים כבר במעמד הייעוץ וטרם הרכישה בפועל, כדי שלא תיתקעו עם המוצר הלא נכון בידיים. הנה כמה מהעיקריים.

שטח ההצללה הדרוש

מהו השטח הדורש הצללה? האם מדובר בחלק מסוים מהחצר או הגינה, או שמא מדובר בשטח גדול יותר כגון מקומות ישיבה חיצוניים במסעדה או בבית קפה? האם מדובר בבריכת שחייה או אולי הצללה עבור אירוע בחוץ?

ככל שתספקו יותר מידע לאיש המקצוע, כך תקבלו מוצר טוב יותר המתאים בדיוק לדרישותיכם. למשל, שמשיות יתאימו הן להצללה על ריהוט הגן שלכם והן כפתרון מצוין לבתי עסק בתחום המזון. מפרשי צל – בעלי מפתח בינוני עד גדול – יתאימו לפרישה מעל לבריכות שחייה, ואילו פגודות הצללה רחבות, עד 200 מטרים רבועים, מתאימות לקיום אירועים מוגנים מהשמש הקופחת.

עמידה בתווי תקן

החומרים מהם עשויים פתרונות ההצללה השונים, מקבלים חשיבות גדולה כאשר אנו מודעים לעובדה שלא כל בד פשוט יכול לעמוד בתנאי מזג האוויר הישראלי. בדים המיועדים להצללה חייבים להיות עמידים בפני מתיחה וקריעה, וכמו כן לספק את מרב ההגנה מפני קרינה אולטרה סגולה ואת מרב ההצללה האפשרית.

בדיוק לשם כך עליכם לבדוק מראש האם המוצר שאתם עומדים לרכוש עומד בתווי התקן הדרושים. תו תקן ישראלי ת"י 5093, למשל, מבטיח את עמידות הבד בפני טמפרטורות גבוהות. לפי תקן זה, הבד מיוצר עם חומרים מעכבי בעירה הנותנים לו עמידות בטווח טמפרטורות של מינוס 20 עד 75 מעלות. ת"י 748 מבטיח עד 98% סינון קרינת UV משני הסוגים (UVA+UVB) וכן הלאה. כדאי להיות מודעים לדברים הללו עוד לפני הקנייה (אפשר לבדוק מראש באתר מכון התקנים הישראלי).

איכות ואחריות מוצר

איך תדעו שהמוצר שאתם עומדים לקנות הוא איכותי? בדרך כלל מדובר בבדים העשויים מפוליאתילן בדחיסות גבוהה (HDPE), המחוזק בסיב ניילון עמיד וגמיש. כמו כן התפירה חייבת להיות איכותית – רצוי תפירה כפולה עם אריגה בשיטת נעילה, דבר המונע את פרימת הבד במקרה של היווצרות קרע.

אומנם עמידה בתקנים היא בהחלט חובה בתחום ההצללה, אך אין זה אומר שעליכם לוותר על אחריות מוצר. אומנם לכל יצרן או ספק יש טווח אחריות שונה, בהתאם לסוג המוצר, החומרים מהם הוא עשוי וכן הרכיבים השונים בו – אך עצם העובדה שאתם מקבלים אחריות כבר מעידה על כך שהגעתם לספק רציני. מעבר לעובדה שהיעדר אחריות מוצר הוא כבר סיבה להרמת גבה, הדבר עלול להיות גם פתח לבעיות בעתיד.

נוחות השימוש

האם אתם מעוניינים במוצר המתופעל ידנית, או שאתם מעדיפים דווקא מוצר בשלט רחוק? מרבית מוצרי ההצללה אינם דורשים תפעול כלשהו, אך חלקם כן דורש זאת – שמשיות בעסק צריכות להיות מקופלות עם סיום שעות העסקים; סוככים צריכים להיסגר וכן הלאה. בחרו מראש מוצר שיענה על הצרכים שלכם מבחינת נוחות התפעול, כדי שלא תמצאו את עצמכם מתרוצצים רק כדי לתפעל אותו.

התאמה עיצובית

לא כולנו שמים דגש על הפרמטר הזה, ואכן הוא אינו משהו שאנו נדרשים לו במצבים מסוימים. אם מדובר בפתרון הצללה המיועד לבית, לא תמיד נרצה להשקיע מחשבה יתרה בשאלה העיצובית. לעומת זאת, כאשר מדובר בעסק הדבר קצת יותר חשוב. כדאי מאוד להתאים את צבעי המוצר לצבעי העסק, ואפילו שווה לברר האם המוצר יכול להגיע עם הדפס הלוגו שלכם. בהחלט תוספת מיתוג שלא כדאי לפסוח עליה.

 

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
דילוג לתוכן