עיצוב ותכנון גינות בשילוב דלתות פנים

 

אין ספק – ביתנו הוא מבצרנו וכל אחד רוצה להרגיש שביתו מעוצב בטוב טעם, בדיוק בשל כך נושא עיצוב הפנים, אדריכלות וכן, עיצוב ותכנון גינות הפכו לאחד התחומים המדוברים והמבוקשים ביותר על ידי בעלי נכסים רבים.
במאמר הבא נעסוק בדיוק בנושא הנ"ל – כיצד להצליח לשלב בין דלת פנים איכותית כזו שתתאים הן לעיצוב הגינה והן לצרכים השונים שקיימים למקום בו הדלת תוצב וזאת בשל העובדה שדלת זו יכולה, למשל, להיות חשופה לתנאי מזג האוויר השונים. מוכנים? בואו נבדוק זאת יחדיו.
לבנתיים, תוכלו להקליק על הקישור הבא ולבדוק אילו אפשרויות קיימות בכל הנוגע דלתות פנים לעיצוב הבית

כיצד מתבצע תכנון גינות?

אז כיצד בעצם מתבצע תכנון גינות? ובכן, תכנון זה מתבצע, כמובן, על ידי בעלי מקצוע שחיים ונושמים את התחום ויודעים להתחשב באלמנטים הקיימים בחלל המיועד לעיצוב, למשל: שטח הגינה (גדול או קטן), האם מדובר על גינה המשקיפה אל עבר נוף פתוח או שמא מדובר על גינה הסמוכה אל בנייני מגורים, צמחייה נכונה המתאימה לאקלים (למשל צפון הארץ או הדרום), צרכיי הלקוח, התקציב ואלמנטים נוספים.

לאחר שהקווים הכללים נבחרים ולמעשה מתחיל תהליך בנייה ועיצוב הגן ויש לקחת נושא אחד שכל העיצוב למעשה סובב סביבו. לדוגמא: אם התכנון הוא לבנות גינה בעלת מראה כפרי הרי שדלת הפנים/חוץ שמהווה כחלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי של הגינה – צריכה להיות בצבעים מתאימים.

כמו כן, הדלת שנבחרת צריכה להתאים, מבחינת חומרי הגלם, למקום בו היא מוצבת. לדוגמא: אם מדובר על גן מוצל, הרי שניתן לבחור בדלת פנים/דלת כניסה (כאשר אנו רושמים דלת פנים או חוץ הזאת בשל העובדה שהדבר תלוי האם מדובר על רחבה/ גן פנימי או גן הממוקם בכניסת הבית ואז הדלת תהיינה דלת כניסה או ההפך) עם חומרי גלם פחות איכותיים כי הדלת לא תצטרך "להתמודד" עם בעיות של חשיפה של השמש הקופחת.

כאמור, העיצוב של הדלת משתנה הן בחומר הגלם, הן בעיצוב והן בצבע – הכל תלוי בגינה עצמה.
בדרך כלל, לא מומלץ לבחור בצמחים גדולים מדי ורחבים מדי כיוון שהדבר דורש תחזוקה רבה וכמות מים דומה.
הצמחייה שנבחרת צריכה להיות גם כזו שמהווה איזשהו עניין וערך מוסף על ידי פריחה יפהפייה בשלל צבעים. כמו כן, פסלים, שבילים, פרגולות, בחירת רהיטי ישיבה לגינה הם חלק לא פחות חשוב.

כיצד ניתן להיות בטוחים שהעיצוב מתאים לנו?

על מנת לדעת שהעיצוב מתאים חשוב, לפני שפונים אל בעל מקצוע – אדריכל או מעצב גינות – פשוט להיכנס לאתרי האינטרננט של חברות העוסקות בתחום עיצוב הגינות ולבדוק את מגוון האפשרויות שאלו מציעות, להסתכל בעבודות קודמות, לגבש דעה אודות צבעים וסגנון מועדף ואפילו לערוך רשימה של פריטים שהייתם רוצים שיהיו בגינה שלכם. אין ספק שדבר זה יכול להועיל רבות הן לבעל המקצוע ובעיקר לכם כך שתוכלו לצאת מרוצים מהתוצאה הסופית.

 

לפרטים נוספים צרו קשר