פרקטים מתאימים לגינה

 

פרקט הוא חומר גלם נוח לעבודה ובנוסף הוא קל לתחזוקה. רבים סבורים כי פרקט לגינה הוא לא פתרון טוב מאותה הסיבה שהפרקט עלול להירטב ולאבד את צורתו הטבעית. בימים אלו ניתן לרכוש פרקט מותאם לגינה שלכם ללא כל דאגה. חומר הפרקט מותאם לתנאי מזג האוויר ולכן פתרון זה יכול להוות פתרון עיצובי מודרני.

פרקט – למה דווקא בגינה?

העיצוב הייחודי והנוחות יכולים להתאפשר בזכות התקנת הפרקט בגינה הפרטית שלכם. הפרקט משדר יוקרה ומראה כפרי לגינה ולכן רבים יעדיפו את התקנת הפרקט על דק הדורש תחזוקה שוטפת.
סיבה נוספת לשימוש בפרקט בגינה הפרטית שלכם היא שמירה על איכות הסביבה. בשנים האחרונות קיימת מודעות רבה לשמירה על איכות הסביבה. פרקט אינו מצריך כמות מים נכבדה על מנת לנקות אותו ובנוסף ככל שבגינה שלכם יהיה יותר שטח בנוי מאשר עצים מלכלכים כך לא תצטרכו להשקיע במערכת השקיה המבזבזת אנרגיה רבה ומים רבים.

פרקט לגינה מיוצר לרוב מעץ טבעי או סינטטי. התנאי החשוב ביותר שצריך להיות לכל אחד משני הסוגים הוא עמידה בתנאי מזג האוויר, אם תשתמשו בחומר שאינו מחזיק לאורך זמן ההשקעה הכלכלית תתברר כבזבוז. במקרים אלו עדיף ואף רצוי לשכור את שירותיו של בעל מקצוע העוסק בהתקנת פרקטים בפתח תקווה או בכל אזור נוסף בארץ. לפני שאתם סוגרים עסקה עם אותו מתקין פרקטים כדאי לבדוק עבודות קודמות וחוות דעת נוספת על מנת לא "ליפול בפח" בעלי מקצוע רבים אינם מבצעים את עבודתם כראוי ולכן העבודה לא תהיה משתלמת עבורכם. בנוסף חשוב שתדעו כי לא כל סוגי הפרקט מתאימים לגינה ולתנאי מזג האוויר השונים ולכן פרקט המוקם במחוץ לבית יכול להיות אחד מכמה סוגים:

איפאה – עצים קשים וחזקים, בעלי עמידות גבוהה לחום ולקור.
קומרו – עצים בעלי אופי ומראה יוקרתיים , סוג זה עמיד בפני פטריות ותנאי מזג האוויר השונים.
איטאובה – עץ קשה ועמיד נגד פטריות .
אירוקו – עץ מסוג זה נחשב לעץ עמיד בפני מזג האוויר השונים בפני מזיקים ובנוסף בפני שחיקה.
אורן – סוג עץ זה נחשב לרך, גמיש המאפשר נוחות עבודה מקסימלית. בזכות כל אלה אורן הוא סוג העץ המבוקש ביותר בקרב הצרכנים.

לסיכום, פרקט הוא חומר גלם נוח וטוב לעבודה ולכן כדאי להשתמש בו לעיצוב הגינה, הוא נותן תחושה של יוקרה ועיצוב כפרי, לכן מי שרוצה מעט חמימות בגינה יכול להשתמש בחומר גלם מסוג זה.

 

לפרטים נוספים צרו קשר