ריהוט עתיק והצורך לשמר אותו

 

בעידן המודרני ישנם לא מעט רהיטים המיוצרים בסין או באחת ממדינות המזרח הרחוק. רהיטים אלו ניחנו בעיקר בייצור מהיר וזול ושימוש בחומרי גלם פשוטים. כמובן, האיכות של רהיטים אלו היא אינה מהגבוהות שישנן ואילו על מנת ליהנות מאיכות גבוהה חשוב לפנות אל בית מלאכה מקצועי.

בעידן המודרני תהליכי ייצור מתחדשים כהרף עין מדי שנה אנו עדים לאופנות חדשות, שיטות ייצור מתקדמות יותר וחידושים בשוק. אין ספק כי הקצב המטורף של ייצור רהיטים עלול להעמיד רבים מחובבי הנוסטלגיה במצב של בלבול. על מנת ליהנות ממה שהעבר הציע לנו ומבלי לוותר על האיכות חשוב ביותר לבחור בשירותי רסטורציה מקצועיים.

ייחודיותו של ריהוט עתיק

בין מגוון הסגנונות החדשניים הקיימים כיום, ריהוט עתיק הינו בין הסגנונות המועדפים על רבים בשל יכולתו להחזיר עטרה ליושנה ולספק תחושה ייחודית של ביתיות וחמימות. לריהוט העתיק ישנה חשיבות גבוהה יותר מאשר ריהוט המיוצר בחנויות או בתי מפעל סיניים מאחר והוא שומר את שיטות הייצור הישנות, את האופנות הישנות ואת אורחות החיים שהיו נהוגים פעם.

באמצעות הרסטורציה ניתן לשמר את הריהוט העתיק ולהעניק לו עמידות למשך שנים רבות. שלא כמו ריהוט המיוצר כיום בסגנון הריהוט העתיק, לריהוט זה יש טכניקות ייצור מיוחדות הנשמרות על ידי המייצרים. בעוד שכיום רוב הרהיטים מיוצרים על ידי מפעלים גדולים בטכניקות חדשניות הרי שבעבר שיטות הייצור הקפידו על חוקים מחמירים. אלו נשמרים בתהליכי הרסטורציה ומבטיחים איכות שאין שנייה לה וחוויה של חזרה לעבר.

המשמעות הרגשית של רהיטים עתיקים

למעשה, רהיטים עתיקים הינם בעלי משמעות רגשית עבור רבים מאיתנו. רבים יודעים כי הרהיטים של הסבים והסבתות הם אינם ברי החלפה ולא ניתן למצוא להם רהיטים דומים או בעלי מראה דומה. על מנת ליהנות מהרהיטים הישנים שהורישו לנו הורינו והסבים והסבתות, יש להיעזר בשירותים מקצועיים של חידוש רהיטים המבוסס על שיטות מיושנות וקבועות. אלו מבטיחות כי הרהיטים הישנים יישמרו למשך שנים רבות ויהיו בעלי אותו העיצוב ואותה תחושת החמימות שמעניקים הרהיטים הישנים.

חשוב לפנות אל בית מלאכה מקצועי ולבקש לשמור על חוקי הרסטורציה המקוריים. הרסטורציה היא זו המעניקה לרהיט את יופיו ואת הערך הישן שלו, את תחושת החמימות והחזרת העטרה ליושנה. באמצעות מגוון רהיטים ישנים ניתן ליצור את התחושה החמימה שהייתה לנו בבית ההורים וליהנות מחוויה של חזרה לעבר.

הרהיטים המחודשים באמצעות הרסטורציה הופכים את חווית השהייה בבית למפנקת ומחממת, לעוטפת ומרככת. הרהיטים המיושנים הם אלו שמזכירים לנו את הילדות ואת העבר, את הנצחי ואת מה שאין לו סוף. על מנת להעניק לעצמנו איכות חיים אמיתית ולגלות את היופי הקיים בקלאסיקה, כדי לא להתפשר על איכות הרהיטים ולשמור עליהם למשך שנים ארוכות יש לחדש את הרהיטים הישנים שלנו באמצעות רסטורציה מקצועית?

 

לפרטים נוספים צרו קשר