ריסוס בגינה לפחות פעם בשנה – למה חשוב

 

כאשר מרססים גינה נגד מזיקים וכל חרק אחר אשר יכול להפר את שלוותנו בפגישתנו עמו, אנו לא רק מחסלים כל אופציה לפגוש מזיק מזוויע שגורם לנו לאבד את העשתונות, אלא אנחנו גם מחסלים כל אפשרות של החרקים הללו לחזור לגינתנו. הדברה מקצועית אשר מתבצעת בדרך קבע פעם בשנה לפחות, תחסל לחלוטין כל מקור חרקים בגינה ובבית וגם לא מותיר אפשרות של חזרת חרקים לגינה, מכיוון שבחומר אשר מרססים בעת תהליך הריסוס מצויים חומרים אשר נדבקים לכל חלק אשר רוססו עליו, מדשא עד ריצוף פשוט ובעצם לא נותנים לשום חרק להתקיים בקרבת מקום ובייחוד במקום בו החומר רוסס.

חומרים כיום אשר הם מאוד מתקדמים ומתאימים לאקלים החם של ארצנו, לכמויות החרקים הרבות אשר יכולות להמצא בכל מקום, הם מאוד חזקים ולא מוותרים לשום חרק בקלות, אפילו החרק הכי מפותח וגדול אינו מסוגל לעמוד בעוצמה הרבה. חומרים כיום לא רק מחסלים את היצור אלא הם נתפסים עליו, נשארים עליו למשך כחצי שעה ואז כאשר הוא מגיע לנחיל ממנו יצא, הוא בעצם מעביר את החומר שרוסס לכל חבריו לנחיל ומחסל גם אותם. חרקים הם חי מאוד אבולוציוני והם מתפתחים ומייצרים נוגדנים כל שנה מחדש, ומרסס מקצועי אשר יודע את העבודה יודע להשתמש בחומר המתאים כל שנה בהתאם להתפתחות הנוגדנים של המזיקים.

חשיבות הניקיון לפי הריסוס

אם מנקים את האיזור שבו מעוניינים לבצע הליך ריסוס מקצועי שאמור להיות עמיד לזמן רב, החומר נקלט בצורה טובה הרבה יותר, כל הלכלוכים אשר היו נשארים על משטח הריסוס אם לא היו מנוקים, היו בעצמם סופגים את החומר ולאחר שמנקים אותם החומר הולך איתם והריסוס מתפוגג זמן קצר הרבה יותר. ניקיון גם מקנה יכולת לשים לב היכן ישנם יותר חרקים והיכן פחות, למשל אם תנקו את הבית ותבחינו במקום שבו ישנם יותר נמלים, תוכלו להגיד זאת למדביר והוא ידע לסצע שם ריסוס יותר יסודי וקפדני אשר לא ישאיר זכר לקיום הנמלים.

הדברה ירוקה לסביבה

אם בביתכם ובגינתכם מסתובבים בדרך קבע כלבים, חתולים, פעוטות וילדים קטנים אשר לעיתים אוכלים דברים מהרצפה, מלקקים דברים ועוד, רצוי מאוד לפסוח על הריסוס הרגיל ולעבור להדברה ירוקה אשר מורכבת מחומרים טבעיים אשר אינם פוגעים כלל בשום יצור חי חוץ ממזיקים בצורת חרקים. דבר זה חיוני, מכיוון שאם חלילה ילד מלקק איזור הנגוע בריסוס, הוא בסכנה מכיוון שהחומר מאוד חזק ויש בו חומרים פעילים המסוכנים לאדם.

 

לפרטים נוספים צרו קשר