שילוב הסוכך עם עיצוב הגינה

 

ארצנו השמשית משמחת רבים מאתנו אך בחודשי הקיץ עשויים החום וקרני השמש להיות חזקים מידי ולפי התחזיות החום רק ימשיך ויתחזק בעקבות ההתחממות הגלובלית. מכיוון שאנו אוהבים שמש וברמה מסוימת היא אפילו בריאה ומעניקה לנו ויטמין D שחיוני לגופינו אנו נהנים לשבת בחוץ. כדי שיהיה ניתן למזער נזקים להימצא בחוץ גם בשעות החום וגם בימים קרים מחליטים בעלי בתים רבים להתקין סוכך בחצר.

לסוככים יש יתרונות רבים ומעבר לעובדה שהם מאפשרים לנו לשבת בחוץ כאשר מזג האוויר קיצוני הם גם זולים באופן יחסי וקל להתקין אותם ולהשתמש בהם.

כדי לבחור בסוכך המתאים לעיצוב הגינה ולצרכים של בני הבית יש להכיר את הסוגים השונים של הסוככים.

*יש לציין כי קיימים סוגי סוככים שאינם מתאימים לבתים פרטיים ולכן לא נעסוק בהם.

סוגי סוככים

ניתן לבחור בין מגוון סוגים של סוככים שמתאימים לחצר הבית- ראשית- אפשר למצוא סוככים קבועים וסוככים מתקפלים. מרבית הסוככים הקבועים מורכבים ממתכת וכיסוי בד שמשונית או מאלומיניום. הסוג הפופולארי בין הסוככים המתקפלים הינו סוככי מרקיזה שמורכבים מאלומיניום ושמשונים או מבד דראלון. את הסוככים ניתן להפעיל באופן חשמלי או ידני.

סוככים אחרים הינם סוככי זרועות- היתרון שלהם הוא שניתן לשלוט בזווית ולהתאים אותה למיקום של קרני השמש. יש לציין כי סוכך הזרועות פחות מתאים לעונות הקרות.  מעבר לזאת ניתן למצוא את סוככי המסך- סוככי המסך הם סוככים מתקפלים (פחות מתאימים לבתים פרטיים).

חשמלי או ידני?

ניתן להוזיל את מחיר הסוכך על ידי בחירה באופציית הפעלה ידנית אך חשוב לדעת כי אופציה זו אינה מתאימה לכולם משום שהיא דורשת הפעלת כוח לכן מומלץ לבחור בסוכך חשמלי. חשוב לזכור כי אם בוחרים במנוע חשמלי יש להזמין חשמלאי שיבצע את ההתקנה לרבות התקנת מפסק לסגירת ופתיחת הסוכך. כמו כן, יש לדעת כי המנוע עלול להתקלקל ובמידה והוא יתקלקל יתקצר אורך חייו של הסוכך.

למרות החסרונות בוחרים רבים בסוככים החשמליים משום שהם עמידים ונוחים ומשום שקל להשתמש בהם. כמו כן, כוללים הסוככים חיישני רוח וחיישני שמש כך שניתן לפתוח אותם באופן אוטומטי בהתאם למזג האוויר.

סגירות חורף

כפי שציינו, הסוככים מאפשרים לנו ליהנות משהות בחוץ גם בחודשי החורף, בצורה זו ניתן לנשום אוויר וליהנות מהיופי של העונה הקרה. אנשים שמעוניינים לבצע סגירת חורף אשר תאפשר להם לשבת בגינה יוכלו לבחור בין מגוון בדים של סוככים- ביניהם: ברזנט, שמשונית ויוטה ויוכלו לסגור את הסוכך באמצעות קשירה, רוכסן, סקוטש ועוד.

סוכך מעוצב ופרקטי שמשפר את המראה והתחושה בגינה

באמצעות סוככים מעוצבים שמתאימים לעיצוב הגינה ומשתלבים בה בצורה טבעית והרמונית ניתן לשפר את מראה החצר ולאפשר לבני הבית ולאורחים ליהנות משהות בחוץ גם כשיורד גשם וגם בימות הקיץ החמים, כל זאת תמורת תשלום זול יחסית למחיר של רכישת פרגולה (למרות שיש סוככים שעולים יותר). מעבר לזאת, קל לקפל את הסוכך וקל להזיז אותו ולבנות אותו.

מכיוון שיש מגוון סוגים של סוככים והמבחר עלול לבלבל מומלץ לפנות אל בעל מקצוע אשר מתמחה בתחום. בעל מקצוע מנוסה יוכל להגיע אל ביתכם, לבחון את החצר ואת עיצובה, להבין מהם הצרכים שלכם ולהמליץ לכם על האפשרויות המתאימות ביותר.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
דילוג לתוכן