תאורת חוץ מעוצבת לגינה

 

למה תאורת גינה היא חלק מהעיצוב ואיזה סוגים של תאורה יש היום?

אנחנו נמצאים היום בעידן שכולו עיצוב. כבר לא מדובר רק על צרכים ושימושיות אלא על כך שהיבט העיצוב צריך להיות מושג כמעט בכל אביזר שיש לנו בבית וזה אמור גם לגבי תאורה לגינה. היא איננה יכולה להיות רק מקור של אור, אלא תהפוך לחלק מסגנון עיצוב הגינה, תשלים אותו ותפיץ את האור שהגינה המסוימת זקוקה לה, היא ולא אחרת.

יש כל מיני אפשרויות להאיר גינה, יש כל מיני גופי תאורה שניתנים להתקנה על הקיר ליד הגינה וגם עמודי תאורה לשביל בגינה, שקועי רצפה להצבה בין הצמחים, מה שאמור להאיר אותם באור אחר ובהחלט הופך את הגינה לסוג של גינת צללים מוארת וגם שקועי חומה שמקיפה גינה.

כאשר מתקינים תאורת חוץ לגינה יש גם שיקולים שנוגעים לסוגי הצמחים שכן, לא כל צמח יקבל בברכה אור מלאכותי ולכן התאורה צריכה להיות מתוכננת בהתאם לתנאי השטח ולגינה עצמה.

סוגים של תאורה לגינה 

יש היום שפע גדול מאוד של דגמים של מנורות לגינה. מדובר על 4 סוגים שמתאימים לתאורת חוץ. גופי תאורה מותאמים ועמידים בכל מזג אויר ולהתקנה בחוץ אבל האור שהם מפיצים הוא בהתאם לסוג התאורה.

דוקרני גינה- דוקרני גינה מגיעים בעיצובים תעשייתיים, ונראים כמו פנסי תאורה של חוג לקולנוע, זהו הטרנד הכי פופולארי היום בתחום תאורת הגן, לתת איזה נופך אומנותי לפנסי התאורה.
בדוקרני הגינה יש כסופים, בצבע פליז ושחורים ואת הדגם ואת הצבע יש כמובן להתאים למיקום המבוקש.

עמודי תאורה- עמודי תאורה מבוקשים מאוד להתקנה בתוך גינות יש כאלה שמציבים אותם ממש בתוך הצמחייה עצמה, כדי שיפיצו אור מסביב ויש שיציבו אותם בכניסה לגינה, בשביל או ליד החומה ועוד.

שקועי חומה- זוהי תאורה מבנית שהופכת לחלק מהחומה המקיפה את הגינה והיא מותקנת בתוך החומה עצמה, שקועה בתוכה ומפיצה אור מיוחד סביבה.

שקועי רצפה גן- יש משהו מאוד קסום בתאורה שכביכול מאירה מהקרקע. זוהי תאורת שקעי הרצפה שמגיעה בצורה של אלמנט תאורה שקוע שמפיץ את האור מהאדמה ולמעלה. את שקועי הרצפה ניתן להתקין לא רק בתוך השיחים והצמחייה עצמה, אלא גם מסביב לגינה, בשביל המוביל אליה ועוד.

 

לפרטים נוספים צרו קשר