תחזוקה של פרגולות – הדרך הבטוחה לשמירה על גינה יפה ומסודרת

 

אין ספק כי פרגולות משמשות אותנו בכל ימות השנה, ובעיקר בעונת הקיץ החממה – זהו המקום הקריר בחצר, בגינה או בגג, בו אנחנו יכולים לשבת וליהנות. יחד עם זאת, חשוב לדעת, כי על מנת שהפרגולה תוכל להמשיך ולשמש אתכם נאמנה לאורך שנים רבות, יש צורך בתחזוקה אחת לכמה זמן.

לפניכם טיפים מועילים במיוחד לתחזוקה של פרגולות, שיאפשרו גם לכם לשמור על הפונקציונאליות של הפרגולה מצד אחד, ומצד שני לשמור  על המראה הייחודי של הפרגולה שלכם לאורך שנים רבות.

  • אחת למספר  חודשים, בעיקר לאחר חילופי עונות,  יש להסיר מן הפרגולה את האבק. הסרת האבק צריכה להתבצע על ידי ניקוי בסמרטוט לח. יש להימנע משטיפה של הפרגולה באמצעות צינור מים, משום שהמים שחודרים אל העץ עשויים ליישן אותו ואף לגרום לו לריקבון. במידה והפרגולה שלכם הינה פרגולת אלומיניום, מומלץ לרכוש חומרי ניקוי המותאמים לחומר זה.
  • ניתן לשמן את קורות העץ אחת לשנה, על מנת להעניק לה את הברק המחודש.
  • אחת לשנתיים- שלוש, יש צורך לבצע צביעה מחודשת של העץ. חשוב ולוודא להסיר ראשית את הצבע הישן לחלוטין לפני שאתם צובעים בצבע החדש. יש לבחור בצבע המותאם לצביעה של עץ, וכן לשים לב כי הצבע הינו בכל הגנה אל מול קרני  UV . אתם לא חייבים לצבוע רק בגוון החום, תוכלו למצוא בחנויות השונות מגוון רחב של צבעים המתאימים לצביעה של פרגולות, כמו צבעי הטורקיז, לבן, אדום ועוד. את הליך צביעת הפרגולה מומלץ לבצע על ידי אדם מקצועי, וזאת על מנת לא לייצר נזילות וכתמי צבע ושמן על גבי הרצפה ועל גבי קורות העץ. צביעה מקצועית תאפשר לכם ליהנות מצביעה איכותית השומרת על איכות העץ לאורך זמן.
  • במידה והפרגולה שלכם עברה כבר מספר פעמים חידוש של צבע, יש צורך לקרוא לאיש מקצוע על מנת שיבצע שיוף של הצבע, על מנת לחדש את העץ באמצעות מכונת שיוף.
  • חשוב לבדוק את האלמנטים ואת חיבורי הברזל של הפרגולה, במידה וישנה הצטברות של קורוזיה, מומלץ להחליף את החלקים, על מנת לשמור על היציבות של הפרגולה.

תחזוקה של פרגולה בהתאם להוראות אינה קשה או מסובכת מידיי, במיוחד עם אתם מקפידים לעשות זאת בצורה תדירה. יחד עם זאת, במידה ואתם מתקשים בכך, תוכלו להיעזר באנשי מקצוע על מנת שיבצעו בעבורכם את עבודת התחזוקה או החידוש בעת הצורך.

בנוסף לפעולות התחזוקה השוטפות של הפרגולה, מומלץ להחליף מעת לעת את ריהוט הגן ואת שולחן אוכל המאכלסים את מתחם הפרגולה. שינוי עיצובי והוספת אלמנטים דקורטיביים, כגון, עציצים, פרחי נוי , אגרטלים וכדומה, יאפשרו גם לכם ליהנות ממראה מרשים, ביתי וחמים מתחת לפרגולה המשפחתית הממוקמת בחצר ביתכם.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
דילוג לתוכן