3 טיפים לשילוב עיצוב חוץ עם עיצוב פנים

 

מטבע הדברים, כשבאים לשלב באופן מיטבי עיצוב פנים של בית פרטי עם עיצוב חוץ, יש לקחת בחשבון כמה פרמטרים: ראשית, אנחנו צריכים להתחשב בסביבה שלנו.

כלומר – אם אנחנו גרים בסביבת הים, באופן טבעי נרצה לשבת בחוץ הרבה וליהנות מהבריזה של הים, או באזור מיוער יותר או אולי באזור עירוני לחלוטין.

כל סביבה כזאת תיתן את הדגשים שלה בעיצוב הפנים בשילוב יחד עם עיצוב החוץ.

ההחלטה הבאה נובעת מסוג הפעולות שנעשה בחוץ. כלומר – האם אנחנו עושים ברביקיו לעיתים קרובות, או האם אנחנו מארחים הרבה בחוץ או אולי מסתובבים לנו זאטוטים בבית ומטרת ה"חוץ" שלנו היא רק להוות להם מגרש משחקים. או אולי בעצם, אנחנו מטפחים את גינת חלומותינו ומהלכים בה כפיל בחנות חרסינה?

טיפ מס' 1

המשכיות – אם הסלון שלנו הוא בסגנון צעיר ומודרני, נשתדל גם שריהוט החוץ יהיה בשילוב צבעים חי וססגוני. נתמקד בהדפסים מיוחדים על הטקסטיל של ריהוט החוץ או בנקודות ובעיקר – נשתדל שגם החוץ וגם הפנים יראו כמקשה אחת. אם לעומת זאת, הריהוט שלנו כבד ומשדר יוקרה  – נבחר גם בריהוט כבד וכהה בחוץ.

טיפ מס' 2

בחירת החומרים – יש חשיבות גדולה לסוג החומרים שאנחנו בוחרים עבור רהיטי החוץ והפנים. מגוון החומרים הקיים בשוק – עצום ולכן הבחירה שלנו תהיה גם היא קשה: יש עץ, פלסטיק, מתכת, ראטן, חומרים ממוחזרים ועוד.

אם הממון מצוי בכיסנו – אולי נתמקד בריהוט עץ כבד או ריהוט מראטן. כך יהיו גם הרהיטים בסלון, וכך גם בגן. אם ילדים בגיל הרך הם קהל היעד של הסלון והגינה שלנו – אולי נעדיף ריהוט גן מפלסטיק וריהוט קליל וקל לניקוי בסלון.

טיפ מס' 3

ריצוף וגג –  בחירה ב"דק" או בשמשיות או בפרגולה – תיתן נופך שונה לגמרי לחיבור בין עיצוב הפנים והחוץ. כך לדוגמה, אם הסלון שלנו מרוהט בפרקט כלשהו – הקמה של "דק" תיתן תחושה של חלל אחד גדול ונרחב שמתחיל בסלון ונגמר בגינה. גם הצבת פרגולה תעשה את אותה עבודה.

המאמר בחסות מכללת אולטימה.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
דילוג לתוכן