חידוש רהיטי גן מעץ מנזקי הקיץ

 

שולחן מרפסת מעץ, או כל רהיט גינה אחר מעץ, יכולים להינזק עקב החשיפה שלהם לפגעי מזג האוויר. שריטות, כתמים, סדקים, האפרה, עובש ועוד הם חלק מהנזקים שעלולים להופיע על רהיטי הגן שלכם.

משטח שולחן גן מעץ עלול להתרחב או להתכווץ בגלל שינויי הטמפרטורות בקיץ ובחורף, מה שעלול לגרום להיווצרות סדקים ושברים לאחר עונת הקיץ. סדקים דקים קלים לתיקון, אבל מה אם הסדקים הם רחבים?במקרה זה תצטרכו למלא את הסדק בחומר מתאים.

יש מספר דרכים לתיקון רהיטי גן מעץ, ובעיקר את משטח השולחן, תלוי בסוג הנזק שנגרם לו.

iStock_000001733403XSmall

בשלב הראשון צריך לנקות את הרהיט מכל לכלוך ובעיקר את הסדקים. במידת הצורך מומלץ לנקות בין הסדקים באמצעות בסכין בעלת להב דק.

היום, אפשר להשתמש בחומרים מיוחדים שמיועדים במיוחד לעץ,והם מנקים את הרהיט ביסודיות רבה ומסירים בקלות גם את ההאפרה של העץ שנוצרה עקב חשיפה לפגעי מזג האוויר. קיימים גם חומרי ניקוי שבכוחם לפרק די בקלות את הצבע הישן, אם יש צורך בכך.

במקרה של כתמים שנוצרו מגריז, צבע, עפרון או שפתון – ספירט, מים וסכין מרק יכולים להספיק. כתמים אלה לא מזיקים במיוחד, אבל מפריעים לגימור המושלם של פני השטח. אפשר להסיר צבע רטוב באמצעות ממס צבע ובד רך. אם הצבע הוא על בסיס שמן, השתמשו בספירט.

ניתן גם להסיר את הצבע היבש או כתמים יבשים אחרים בעזרת סכין מרק. היזהרו שלא לגרד את העץ או הגימור. לאחר הסרת הכתמים, נגבו היטב את הרהיט. בכל מקרה, כדי לתקן נזק כתוצאה מכתם או שינוי צבע, עבדו בזהירות ובהתאם להוראות היצרן.

לאחר הניקוי יש להזריק לתוך הסדקים חומר מיוחד למילוי סדקים בעץ. בשלב הבא, סילר יסייע לכם לאטום את משטח העץ ולהסתיר את המשטח הקודם, כולל סוגים שונים של כתמים.

רוב הגימורים לרהיטי גן מעץ אמורים להגן על העץ על ידי יצירת שכבת הגנה מפני נזקי קרני השמש בקיץ והגשמים בחורף. גימור איכותי יכיל מרכיב כמו פנטרול, שמסייע לחדירה של החומר לעומק העץ ותחמוצת ברזל שתגן על העץ מפני קרני השמש המזיקות – קרני UV אולטרא סגוליות.

שימו לב להוראות היצרן לעץ ישן שמתאים לניקוי רהיט הגן שלכם שעמד כל הקיץ בחוץ, חשוף לשמש. אם יש צורך, השתמשו בשכבת צבע נוספת והניחו לרהיט להתייבש.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
דילוג לתוכן